Czym różni się paracetamol od ibuprofenu?

Jeżeli chociażby raz na jakiś czas zdarza Ci się sięgać po leki przeciwbólowe bez recepty, z pewnością zauważyłeś, że większość popularnych środków zawiera w swoim składzie jeden z dwóch środków: ibuprofen lub paracetamol. Preparaty zawierające te substancje aktywne, stosuje się w leczeniu podobnych dolegliwości, takich jak na przykład gorączka, ból głowy, zęba, bolesna menstruacja czy […]

Ostropest plamisty i jego właściwości

Ostropest plamisty to roślina, której właściwości lecznicze są znane od starożytności. Przez wieki nic się w tym względzie nie zmieniło i nadal doceniamy to, że w tej niepozornej roślinie kryje się całe pole przeróżnych wartościowych składników, a lista dolegliwości, w których roślina ta może pomóc jest równie imponująca. Poznajmy więc ostropest plamisty nieco bliżej.

Lecznicze właściwości prawoślazu

Prawoślaz lekarski to niewielki krzew, który czasem można spotkać w naszych ogrodach. Kolorowe kwiaty przykuwają naszą uwagę, ale to nie ich obecność jest w przypadku tej rośliny najważniejsza. Okazuje się bowiem, że roślina ta ma wiele właściwości leczniczych, które warto poznać.

Co wybrać na przeziębienie

Przeziębienie może dopaść nas o każdej porze roku. Chociaż często wydaje nam się, że jest to przypadłość jesienno-zimowa, w ciepłych miesiącach jest o nią równie łatwo. Nagłe skoki temperatury powodowane przez przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, zimne napoje i lody mogą przyczynić się do rozwoju infekcji równie skutecznie, co jesienna plucha.

Ukąszenia owadów – czy zawsze muszą nas swędzieć?

Gryzące w czasie letnich wieczorów komary bywają trudne do zniesienia. Bzyczą i latają w kółko, a w dodatku wbijają się w skórę powodując bardzo nieprzyjemne dolegliwości po ukąszeniu. Czy jednak wakacje, zwłaszcza te na Mazurach, muszą kojarzyć się z bąblami i drapaniem, przed którym trudno się powstrzymać? Niekoniecznie, o czym przekonasz się za chwilę.

Co robić, gdy przeziębienie puka do drzwi?

Nadciągające przeziębienie zaczyna się zwykle od uczucia ogólnego rozbicia, bólu gardła i głowy. Często do objawów dołącza katar i czujemy się tak fatalnie, że mamy ochotę zaszyć się pod pierzyną i nie wychodzić spod niej przez co najmniej kilka dni. Zwykle jednak przeziębienie pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie i jeśli chcemy, by nie zburzyło […]

Z apteczki naszej babci czyli naturalne sposoby leczenia

Technologie produkcji leków i suplementów diety są bardzo zaawansowane. Co chwilę słyszymy o odkryciu nowych, rewelacyjnych medykamentów, które skutecznie leczą określone problemy. Nie znaczy to jednak, że tylko nowoczesne leki są skuteczne. Wręcz przeciwnie, w tym świecie pełnym chemii, naturalne sposoby leczenia nadal mają się dobrze. Jakie choroby można nimi wyleczyć?