zdrowie3

Medykamenty czy domowe środki – co lepsze na grypę i przeziębienie?

Grypa i przeziębienie to infekcje, których można doświadczać bardzo często. To powoduje, że wiele osób, które często chorują, obawia się sięgać po leki, wiedząc, że może to mieć zły wpływ na ich organizm. Wynika to z faktu, że żaden lek nie pozostaje zupełnie bez wpływu na organizm, a ponieważ objawy grypy i przeziębienia można zwalczać domowymi metodami, których znanych jest wiele, niektórzy postulują ich wyższość nad aptecznymi środkami i wolą sięgać właśnie po nie. Czy jest to dobre rozwiązanie?

Łagodne działanie dla łagodnego przebiegu choroby

Znane od wieków medycynie ludowej leki na grypę i przeziębienie takie jak czosnek, cebula, miód, gorące mleko z masłem, maliny czy napar z lipy bądź bzu, posiadają niezaprzeczalną skuteczność. Z tego powodu nawet dzisiaj, mimo iż w aptekach jest tak wiele gotowych środków, często wykonywanych na bazie tych składników, sięga się po te domowe receptury bardzo często. Trzeba jednak pamiętać, że ich działanie jest dość łagodne. Z tego powodu trzeba między innymi sięgać po nie często, a nie każdy ma czas na to, by na przykład co kilka godzin parzyć napar z lipy. Środki te dobre są także tylko wówczas, gdy infekcja nie jest silna, w przeciwnym bowiem razie okażą się zwyczajnie za słabe.

c3

Zwykle także jedynie zmniejszają one objawy grypy i przeziębienia, nie zwalczając ich przyczyny, czyli infekcji istniejącej w organizmie, przez co leczenie tymi środkami jest głównie objawowe i może trwać długo. Na pewno nie jest to więc sposób dobry dla osób, które narzekają na nasilone objawy i chcą szybko wrócić do zdrowia. Problematyczne może być również zażywanie tych środków. Nie każdy jest w stanie przełknąć mleko z masłem, czosnek i cebula mają bardzo ostry zapach, który nie sprzyja kontaktom interpersonalnym, malina zaś czy czarny bez wywołują silne poty, nadają się więc do stosowania głównie na noc albo kiedy pozostaje się w łóżku, a i wtedy jest to mało komfortowe. Na szczęście istnieje doskonała alternatywa dla tych domowych preparatów w postaci leku tak samo łagodnego jeśli chodzi o brak skutków ubocznych, a jednocześnie dużo bardziej skutecznego.

Łagodne leki na ostre infekcje

Zwalczający grypę i przeziębienie lek powinien być tak samo delikatny dla organizmu jak domowe sposoby. Nie wywołujący skutków ubocznych i nie podrażniający przewodu pokarmowego.

Wpis został zainspirowany artykułem  http://febrisan.pl/porady/leki-stosuje-sie-leczeniu-grypy/