woman at dermatology examination

Nowotwór skóry objawy

Nowotwory skóry dzielą się na złośliwe i niezłośliwe, a każdy z nas ma na ciele co najmniej kilka zmian barwnikowych tzw. pieprzyków, które są właśnie łagodnymi nowotworami skóry. Niektóre jednak mogą ulec zezłośliwieniu. Poznaj objawy nowotworu skóry, które powinny Cię zaniepokoić i skłonić do wizyty u lekarza.

Human Thyroid Gland Anatomy Illustration. 3D render

Czym objawia się rak płuc i co powinno wzbudzić Twój niepokój

Oto zestawienie symptomów, które powinny wzbudzić Twoją podejrzliwość, gdyż mogą wskazywać na raka płuc. Jeśli zaobserwujesz je u siebie, zgłoś się do lekarza, diagnostyka trwa tylko chwilę, a taka wizyta może uratować Ci życie. Jeśli zaobserwujesz je u znajomego, koniecznie daj mu do przeczytania ten tekst.

Ovarian-cancer

Nowotwór jajnika – sprawdź, czy nie jesteś w grupie ryzyka

Chociaż rak jajnika dotyczy przede wszystkim kobiet po 50. roku życia, lekarze zalecają, aby badaniom kontrolnym poddawały się już panie w wieku 20-30 lat, zwłaszcza jeżeli są w grupie zwiększonego ryzyka. Dlaczego? Ponieważ im wcześniej nowotwór zostanie rozpoznany, tym większa szansa na jego skuteczne wyleczenie.

1488486789_otr_pervichnyy-rak-pecheni3-1500x976

Nowotwór wątroby – jak się przed nim ustrzec?

Rak wątroby jest poważną chorobą o trudnym przebiegu i niepomyślnym rokowaniu. Dla wielu osób jest utożsamiany z marskością wątroby i traktowany jako choroba alkoholików. Niestety, nowotwór ten może dotknąć każdego, a alkoholizm jest tylko jednym z wielu czynników ryzyka. Co warto wiedzieć o raku wątroby i jakie można podjąć działania zapobiegawcze?

Beschwerden im Hals

Chłoniaki: nowotwór układu chłonnego, najważniejsze informacje

Chłoniaki są  nowotworamitrudnymi do zdiagnozowania, gdyż ich objawy mogą przypominać grypę, przeziębienie lub inne, popularne choroby. Jest to nowotwór układu chłonnego, wymagający jak najszybszego rozpaoznanai i leczenia  gdyż nieleczony może dawać przerzuty, a jego śmiertelność jest trzy razy większa niż innych nowotworów.

colon-colorectal-cancer

Jak rozpoznać raka jelita grubego i jak się przed nim uchronić?

Szacuje się, że w skali światowej rak jelita grubego jest drugą, po raku piersi u kobiet i raku płuc u mężczyzn, przyczyną zgonów na tle nowotworowym. Dla przeciętnego człowieka ryzyko zachorowania na raka jelita grubego (RJG) wynosi ok. 6%; ryzyko to zwiększa się z wiekiem oraz występowaniem czynników genetycznych i środowiskowych.

skin-cancer-symptoms

Poznaj przyczyny raka skóry – co warto wiedzieć i jak się uchronić?

Dziwna plamka na skórze, której wcześniej nie było, szybko rozrastający się pieprzyk, niepokojące znamię – czy jest się czym martwić? Ludzka skóra nie jest idealna i cały czas podlega zmianom; niektóre z nich są czysto kosmetyczne, ale bywają również takie, które powinny zostać skonsultowane z lekarzem, ponieważ mogą przerodzić się w czerniaka – wyjątkowo złośliwą […]