3D illustration of Liver.

Po czym poznać, że to rak wątroby? Objawy i rozpoznanie.

Wątroba odpowiada za prawidłową gospodarkę węglowodanami, tłuszczami i białkami, wytwarza żółć, neutralizuje toksyny i pełni istotne funkcje immunologiczne. Jest największym narządem wewnętrznym i największym gruczołem. Jako jeden z niewielu narządów ma zdolności regeneracyjne, ale nawet one nie chronią jej przed powstawaniem nowotworów. Czy wiesz, jak rozpoznać chorą wątrobę?

Human Body Organs Anatomy (Pancreas)

Dieta przy raku trzustki – co można, a czego nie można jeść

To, co jemy, bezpośrednio wpływa na nasze zdrowie, a dieta ma duże znaczenie w prewencji wielu chorób. Jest także wykorzystywana jako element terapii. Prawidłowo ułożona dieta przy raku trzustki, powinna maksymalnie odciążać ten narząd, by miał czas na regenerację po agresywnym leczeniu onkologicznym.

spine bones injury

Nowotwór złośliwy kręgosłupa – życie z diagnozą i psychologiczne skutki choroby

Czasami jedno zdanie, jedna diagnoza potrafi całkowicie zmienić czyjeś życie – zwłaszcza jeżeli jest to diagnoza nowotworu. Na początku wydaje się, że to koniec świata, że nowotwór jest wyrokiem śmierci. Na szczęście nie zawsze tak musi być, a chorobę  zdiagnozowana  odpowiednio wcześnie, można skutecznie leczyć. Nowotwór kręgosłupa – co to jest? Nowotwory kręgosłupa dzielą się […]

woman at dermatology examination

Nowotwór skóry objawy

Nowotwory skóry dzielą się na złośliwe i niezłośliwe, a każdy z nas ma na ciele co najmniej kilka zmian barwnikowych tzw. pieprzyków, które są właśnie łagodnymi nowotworami skóry. Niektóre jednak mogą ulec zezłośliwieniu. Poznaj objawy nowotworu skóry, które powinny Cię zaniepokoić i skłonić do wizyty u lekarza.

Human Thyroid Gland Anatomy Illustration. 3D render

Czym objawia się rak płuc i co powinno wzbudzić Twój niepokój

Oto zestawienie symptomów, które powinny wzbudzić Twoją podejrzliwość, gdyż mogą wskazywać na raka płuc. Jeśli zaobserwujesz je u siebie, zgłoś się do lekarza, diagnostyka trwa tylko chwilę, a taka wizyta może uratować Ci życie. Jeśli zaobserwujesz je u znajomego, koniecznie daj mu do przeczytania ten tekst.

Ovarian-cancer

Nowotwór jajnika – sprawdź, czy nie jesteś w grupie ryzyka

Chociaż rak jajnika dotyczy przede wszystkim kobiet po 50. roku życia, lekarze zalecają, aby badaniom kontrolnym poddawały się już panie w wieku 20-30 lat, zwłaszcza jeżeli są w grupie zwiększonego ryzyka. Dlaczego? Ponieważ im wcześniej nowotwór zostanie rozpoznany, tym większa szansa na jego skuteczne wyleczenie.

1488486789_otr_pervichnyy-rak-pecheni3-1500x976

Nowotwór wątroby – jak się przed nim ustrzec?

Rak wątroby jest poważną chorobą o trudnym przebiegu i niepomyślnym rokowaniu. Dla wielu osób jest utożsamiany z marskością wątroby i traktowany jako choroba alkoholików. Niestety, nowotwór ten może dotknąć każdego, a alkoholizm jest tylko jednym z wielu czynników ryzyka. Co warto wiedzieć o raku wątroby i jakie można podjąć działania zapobiegawcze?

Beschwerden im Hals

Chłoniaki: nowotwór układu chłonnego, najważniejsze informacje

Chłoniaki są  nowotworamitrudnymi do zdiagnozowania, gdyż ich objawy mogą przypominać grypę, przeziębienie lub inne, popularne choroby. Jest to nowotwór układu chłonnego, wymagający jak najszybszego rozpaoznanai i leczenia  gdyż nieleczony może dawać przerzuty, a jego śmiertelność jest trzy razy większa niż innych nowotworów.