Czy to zwykła grypa czy już powikłania?

Chorując na grypę, która wydaje się nie mieć końca, zaczynamy mieć wątpliwości, czy to nadal grypa, czy może już jej powikłania. Zadajemy sobie pytanie, ile trwa grypa, by móc się do tego jakoś ustosunkować.

Długość trwania grypy zależy przede wszystkim od rodzaju wirusa, który ją wywołał, cech osobniczych danego organizmu, a głównie jego zdolności do samodzielnej obrony przed wirusami i walki z infekcją. Przyjmuje się, że grypa powinna trwać około tygodnia, z tym, że niektóre jej objawy, jak na przykład kaszel, mogą się znacznie przedłużyć. Najczęściej o kolejny tydzień, a w przypadku dzieci nawet o drugie tyle. Jest to związane z występowaniem tzw. kaszlu poinfekcyjnego, którego przyczyną jest nad reaktywność oskrzeli, występująca u osób zdrowych właśnie po chorobie. Kaszel jest suchy i męczący. Może atakować zarówno w dzień, jak i w nocy.

fluuu9

Drugim objawem, który może występować również po właściwej chorobie, jest osłabienie. Istnieją przypadki, w których przedłuża się ono nawet do kilku miesięcy. Wtedy należy uważniej dbać o swoją odporność, dać sobie więcej czasu na wypoczynek oraz zasięgnąć porady lekarza, który musi sprawdzić, czy problem nie ma jakiegoś innego, poważniejszego podłoża.

Ze względu na to, że zarówno kaszel, osłabienie, jak i sama grypa są dość nieprzyjemne i niebezpieczne dla naszego zdrowia, warto dowiedzieć się, jak zapobiegać grypie, by zminimalizować ryzyko zakażenia. Przede wszystkim, w okresach chorobowych, należy przestrzegać zasad higieny, używać mydeł antybakteryjnych i żeli zwalczających bakterie, zawsze wtedy, gdy opuszczamy miejsce publiczne. Trzeba unikać chorych osób, w miarę możliwości również skupisk ludzkich, chodzić codziennie na spacery, uprawiać sport na świeżym powietrzu, odpowiednio się odżywiać i wysypiać, a także stosować suplementację w postaci preparatów z witaminą C, D i rutozydem.

Gdy już jednak dopadnie nas choroba i zauważamy jej pierwsze objawy, to wtedy trzeba sięgnąć po specjalistyczne leki na przeziębienie, które zawierają substancje aktywne, walczące z chorobą, jej nieprzyjemnymi objawami, a także stymulujące organizm do jeszcze skuteczniejszej obrony immunologicznej.

le1

Stosowanie leków

Leki na grypę i przeziębienie przeważnie dostępne są w dwóch postaciach, tabletek i saszetki do przygotowania gorącego napoju. Druga forma idealnie nadaje się do stosowania w pracy gdyż nie zawiera substancji napotnych, przez co można go pić o każdej porze dnia i nocy. Tabletki można stosować gdziekolwiek, dlatego polecamy je osobom, które żyją aktywnie lub opiekują się małymi dziećmi i nie mają możliwość zastosowania dłuższego wypoczynku. Obydwie formy leków przyjmujemy zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce lub z zaleceniami lekarza. Działanie preparatów jest na tyle skuteczne, że znaczącą poprawę powinniśmy zauważyć w krótkim odstępie czasu od rozpoczęcia kuracji. Jeżeli tak się nie stanie, to konieczna będzie konsultacja lekarska w celu zwiększenia dawki leku, zastosowania wspomagającego leczenia lub zmiany sposobu terapii.

źródło: http://febrisan.pl/