Chyba nie ma na świecie osoby, która nie chciałaby się czuć dobrze w swoim ciele. Droga, żeby osiągnąć wymarzone efekty nie jest usłana różami, a kręta i wyboista. Stąd też biorą się pomysły na stosowanie mocno niekonwencjonalnych środków, żeby zrzucić kilka kilogramów. Jednym z takich sposobów są tabletki przeczyszczające.

Tabletki na przeczyszczenie a odchudzanie – czy to w ogóle ma sens?

Oczywiście, że nie! Nie dość, że narażamy się na poważne niebezpieczeństwo utraty zdrowia – same efekty będą również mizerne. Podobne praktyki prowadzą nierzadko do poważnych zaburzeń odżywiania, takich jak anoreksja, czy bulimia. Czy jesteśmy gotowi zapłacić taką cenę za zrzucenie kilku kilogramów? Na pewno nie. Szkodzenie samemu sobie w imię jakiegoś wyznaczonego celu to głupstwo, biorąc dodatkowo pod uwagę, że ten sposób w żadnym stopniu nie będzie skuteczny. Jest mnóstwo innych rozwiązań, które pod okiem specjalistów gwarantują świetne efekty, a nie powodują żadnego zagrożenia dla naszego zdrowia, czy codziennego funkcjonowania.

Trując organizm środkami na przeczyszczenie nie zdziałamy nic dobrego, a jedynie narazimy się na poważne niebezpieczeństwo, które nawet w niektórych przypadkach, może prowadzić do śmierci. Zamiast tego – wystarczy podjąć kilka radykalnych kroków, które zmienią nasze nawyki żywieniowe, a jeśli nadal nie będziemy zadowoleni z efektu – trzeba zwrócić się z pomocą do specjalisty. Nie popadajmy jednak w desperację, stosujmy metodę małych kroków.

Na początek – zwiększmy swoją aktywność fizyczną w ciągu dnia, tym bardziej, jeśli nie pracujemy fizycznie. Ograniczmy używki, a nawet spróbujmy wykreślić je całkowicie z naszego życia. Nałóg nie sprzyja zdrowiu. Spróbujmy używać mniej przypraw, w tym głównie soli. Zostawmy problemy z pracy, w domu postarajmy się o przynajmniej kilkadziesiąt minut relaksu, który pozwoli nam się wyciszyć, a także polepszy jakość naszego snu.

Pamiętajmy również o odpowiedniej ilości snu w ciągu dnia. Gdy te działania nie będą zadowalająco skuteczne – wtedy udajmy się do dietetyka, bądź do trenera personalnego. To ludzie, którzy przerabiają taki przypadek nie pierwszy raz, znają się doskonale na tym co robią. Wiedzę i doświadczenie zbierali przez lata. Pracujmy z nimi sukcesywnie, słuchajmy ich rad, a na pewno się nie zawiedziemy. Efekty wkrótce będą widoczne, odchudzanie to złożony i rozciągnięty w czasie proces. Cierpliwość jest tutaj jedną z najważniejszych cech, która pomoże nam dotrzeć na przysłowiowy szczyt, gdzie znajduje się sfera naszych marzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here