Lawenda i olejek lawendowy. Poznaj ich zdrowotne właściwości

Lawenda znana jest przede wszystkim ze swojego charakterystycznego aromatu i delikatnych, fioletowych kwiatów. Często wykorzystywana jest w przemyśle perfumeryjnym i kosmetycznym. Jednak to, co najbardziej cenne w tej roślinie, to szereg właściwości, które mają korzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie.

olejek cytrynowy

Poznaj wszechstronne właściwości olejku cytrynowego

Olejek cytrynowy zawiera aż 40 różnych związków, których właściwości można wykorzystywać na wiele sposobów. Dowiedz się, kiedy i dlaczego warto po niego sięgnąć. Olejek cytrynowy powszechnie wykorzystywany jest w przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym oraz spożywczym. Powinien znaleźć się również w twojej domowej apteczce, ponieważ pomaga w łagodzeniu wielu powszechnych dolegliwości zdrowotnych, a także może być użyty […]

suchosc w gardle

Domowe sposoby na suchość w gardle

Nieprzyjemne uczucie suchości w gardle bywa bardzo uciążliwe. Może pojawiać się zarówno podczas infekcji górnych dróg oddechowych, jak i pod wpływem działania innych czynników, np. substancji drażniących, przeciążenia głosu, suchego powietrza w klimatyzowanych pomieszczeniach itd. Czy można szybko i skutecznie pozbyć się problemu suchości w gardle?

Czym różni się paracetamol od ibuprofenu?

Jeżeli chociażby raz na jakiś czas zdarza Ci się sięgać po leki przeciwbólowe bez recepty, z pewnością zauważyłeś, że większość popularnych środków zawiera w swoim składzie jeden z dwóch środków: ibuprofen lub paracetamol. Preparaty zawierające te substancje aktywne, stosuje się w leczeniu podobnych dolegliwości, takich jak na przykład gorączka, ból głowy, zęba, bolesna menstruacja czy […]

Ostropest plamisty i jego właściwości

Ostropest plamisty to roślina, której właściwości lecznicze są znane od starożytności. Przez wieki nic się w tym względzie nie zmieniło i nadal doceniamy to, że w tej niepozornej roślinie kryje się całe pole przeróżnych wartościowych składników, a lista dolegliwości, w których roślina ta może pomóc jest równie imponująca. Poznajmy więc ostropest plamisty nieco bliżej.

Lecznicze właściwości prawoślazu

Prawoślaz lekarski to niewielki krzew, który czasem można spotkać w naszych ogrodach. Kolorowe kwiaty przykuwają naszą uwagę, ale to nie ich obecność jest w przypadku tej rośliny najważniejsza. Okazuje się bowiem, że roślina ta ma wiele właściwości leczniczych, które warto poznać.

Co wybrać na przeziębienie

Przeziębienie może dopaść nas o każdej porze roku. Chociaż często wydaje nam się, że jest to przypadłość jesienno-zimowa, w ciepłych miesiącach jest o nią równie łatwo. Nagłe skoki temperatury powodowane przez przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, zimne napoje i lody mogą przyczynić się do rozwoju infekcji równie skutecznie, co jesienna plucha.