Czy moje dziecko potrzebuje suplementów diety?

Wydaje się, że nasza codzienna dieta powinna zawierać wszystkie witaminy minerały, jakich organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Oczekujemy tego zwłaszcza wtedy, gdy przykładamy dużą wagę do jakości pokarmów, jakie otrzymuje nasze dziecko. Czy podawanie suplementów diety jest więc konieczne?

dieta dzieckaKompozycja diety

Odpowiednio skomponowana dieta dla dziecka powinna zawierać przede wszystkim mleko i produkty mleczne, a także świeże owoce i warzywa – zwłaszcza zielonolistne. Ponadto, nie może w niej zabraknąć białka, które zwykle pozyskujemy z mięsa, ryb i jajek. Do tego każdego dnia trzeba zapewnić organizmowi porcję produktów zbożowych. Tu wymienić należy głównie pieczywo pełnoziarniste i brązowy ryż.

Zwyczaje żywieniowe

Dziecko dostosowuje się do zwyczajów panujących w domu, także tych dotyczących spożywania posiłków. Dlatego też warto zadbać o to, by były one zawsze spożywane regularnie i w spokojnej atmosferze. Dodatkowo, jeśli przy stole znajdą się wszyscy domownicy, mamy okazję do budowania więzi i poczucia wspólnoty.

Suplementy diety dla dzieci

Staramy się, by dieta naszego dziecka jest zrównoważona i zawierała wszystkie potrzebne składniki odżywcze w odpowiednich ilościach. Jeśli dziecko prawidłowo się rozwija i nie choruje, prawdopodobnie jego organizm pozyskuje z pożywienia witaminy i minerały w wystarczającej ilości. Zdajemy sobie jednak sprawę, że istnieje wiele czynników, które mogą zaburzyć stosowanie – nawet najlepiej skomponowanej – diety.

Kiedy dzieci potrzebują suplsuplementy dla dzieciementacji?

Witaminy i minerały dla dzieci w postaci suplementów okazują się niezwykle pomocne w następujących przypadkach:

  • W okresie intensywnego wzrostu,
  • Kiedy mamy do czynienia z małymi niejadkami,
  • Kiedy dziecko je dużo pokarmów typu fast food lub pokarmów wysoko przetworzonych,
  • Jeśli dziecko często choruje,
  • Po chorobach,
  • Po antybiotykoterapii,
  • Jeśli dziecko jest na diecie wegetariańskiej lub wegańskiej,
  • Jeśli dziecko pije dużo gazowanych napojów, które wypłukują witaminy i minerały z organizmu.

Sanostol w tabletkach dla dzieci

Sanostol to suplement diety, który został opracowany specjalnie z myślą o dzieciach. Zawiera całe bogactwo składników, które wspierają ich prawidłowy rozwój, zarówno fizyczny, jak i umysłowy. Wapń i witamina D wspomagają prawidłowy wzrost i rozwój kości.  Zestaw witamin z grupy B, który wspomaga działanie układu nerwowego oraz przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz witaminy A i C, które wspomagają odporność.

Więcej informacji na temat roli witamin i mikroelementów w rozwoju dzieci, znaleźć można pod tym adresem: http://www.sanostol.pl/witaminy-substancje-odzywcze 

suplement diety przezroczysty_teksty B

Producent: Takeda Pharma Sp. z o.o.