tabletki

Gdzie występuje Fenylefryna?

W okresie jesienno- zimowym możemy zauważyć spadek odporności naszego ciała. Skutkiem tego bardzo łatwe jest przeziębienie. Jednym z najbardziej dokuczliwych objawów przeziębienia jest przede wszystkim katar. Wiele osób nie wie, w jaki sposób sobie z nim poradzić. W jaki środek, który pomoże nam go zwalczyć warto zainwestować?

Fenylefryna – ważny składnik leków

Obecnie na rynku można znaleźć bardzo wiele różnorodnych środków na katar. Jednak, jeżeli rzeczywiście chcemy poradzić sobie z tego typu dolegliwościami, powinniśmy przede wszystkim zainwestować w sprawdzone i skuteczne leki. Jest nim między innymi Fenylefryna, która w ostatnim czasie stała się bardzo popularna, ponieważ jest znana ze swojej wysokiej skuteczności.

Gdzie występuje?

Warto pamiętać, iż dostępne są między innymi pseudoefedryna lub fenylefryna. Charakteryzują się one bardzo zbliżonym działaniem i zdecydowanie można je stosować w przypadku kataru. Jednak wielu pacjentom zaleca się stosowanie drugiego leku, ponieważ jest to bezpieczniejsze rozwiązanie. Fenylefryna występuje między innymi w składzie leków przeciwbólowych oraz przeciwzapalnych, które są stosowane podczas przeziębienia. Należy mieć świadomość, iż znajdziemy ją także w lekach łagodzących kaszel, jak również wyciszających i uspokajających.

Jak działa Fenylefryna?

Działanie tego leku polega przede wszystkim na zmniejszeniu obrzęków, jak również przekrwienia błony śluzowej. Obkurcza naczynia krwionośne, dzięki temu już po kilku dawkach tego typu preparatu można znów cieszyć się drożnym nosem. Pseudoefedryna posiada bardzo podobne działanie, jednak jej stosowanie jest bardziej ryzykowne.

Walka z katarem wbrew pozorom nie jest taka prosta. Jeżeli chcemy cieszyć się dobrym zdrowiem i szybko pozbyć się tych dolegliwości, powinniśmy jak najszybciej zdecydować się na działanie. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zakup leku zawierającego Fenylefrynę. Jest to lek na katar, dzięki któremu bardzo szybko pozbędziemy się dolegliwości oraz będziemy mogli znowu cieszyć się drożnym nosem.