laser trądzik

Laser na trądzik

Laseroterapia to nowatorska metoda leczenia zmian trądzikowych, zalecana zwłaszcza w niektórych przypadkach. Może być świetną alternatywą dla stosowanych do tej pory sposobów, dlatego mimo iż nie kosztuje mało, warto się na nią decydować.

Jak wygląda leczenie trądziku laserem?

Wykorzystywanie urządzeń laserowych do usuwania trądziku opiera się na uszkadzaniu komórek skóry, co stymuluje ich regenerację. Laser usuwa także bakterie znajdujące się w wierzchnich komórkach skóry, zapewniając natychmiastową poprawę jej stanu. Obserwuje się także działanie przeciwzapalne oraz rozjaśniające, dzięki czemu istniejące zmiany stają się mniej widoczne. Co więcej, obecnie stosowane metody są mało inwazyjne, nie muszą uszkadzać wierzchnich warstw skóry, dzięki czemu nie jest potrzebna rekonwalescencja.

laserowe leczenie trądziku

A komu można polecić ten zabieg? Laser stosuje się do leczenia trądziku często wtedy, gdy stosowane powierzchniowo farmaceutyki nie przynoszą poprawy. Jest to też bardzo dobra alternatywa dla silnych leków stosowanych doustnie, które mogą szkodzić układowi pokarmowemu. Można również łączyć laser z środkami do stosowania miejscowego przepisanymi przez dermatologa, gdy trądzik występuje w silnej postaci. Metoda ta świetnie nadaje się też do leczenia trądziku dorosłych – często jest ostatnią deską ratunku – a także trądziku różowatego. Nie można jednak stosować jej wtedy, gdy trądzik jest rozległy, może też nie pomóc, gdy przyczyną są wahania hormonalne. Idealnie za to nadaje się do usuwania blizn potrądzikowych.

Laser na blizny potrądzikowe

W niektórych przypadkach zmiany skórne pojawiające się przy trądziku pozostawiają nieestetyczne blizny i przebarwienia. Praktycznie nie da się usunąć ich metodami innymi niż laser, przy czym jest to sposób bardzo skuteczny, często przywracający piękny wygląd skóry już po jednym zabiegu. Jest to też metoda bezpieczna, niemająca skutków ubocznych, oraz bezbolesna. Laser stymuluje odnowę gładkiej, zdrowej skóry, a także rozjaśnia przebarwienia. Można więc zapomnieć, że kiedykolwiek miało się taki problem.

Ile zabiegów laserem wystarczy, żeby wyleczyć trądzik?

To, na ile zabiegów będzie trzeba się zdecydować, zależne jest przede wszystkim od stopnia zaawansowania trądziku, ale też od indywidualnego tempa regenerowania się skóry. W niektórych przypadkach zmiany widoczne są od razu, jednak trzeba poddać się kilku sesjom, by całkowicie usunąć trądzik lub blizny potrądzikowe. Mając to na uwadze, warto przekalkulować, który zabieg będzie się bardziej opłacał, gdyż może się okazać, że tańszą metodę będzie trzeba stosować więcej razy niż droższą.

Sprawdź również: Czy laserowe leczenie trądziku jest skuteczne?