Nowotwór oka u dzieci

Nowotwór oka u dzieci. Rodzicu – to musisz wiedzieć!

Nowotwory zazwyczaj kojarzone są z chorobami osób starszych, ale zdarzają się również u dzieci. Najczęstszym nowotworem złośliwym oka u dzieci jest siatkówczak, zdecydowanie rzadziej czerniak. Oprócz tego można wyróżnić również grupę nowotworów niezłośliwych, takich jak: naczyniaki, skórzaki czy znamiona barwnikowe powiek oraz spojówek.

Profilaktyka nowotworowa. Czy przed rakiem płuc można się ustrzec?

Rak płuc uważany jest za chorobę palaczy. Owszem, palenie wyrobów tytoniowych jest jednym z najważniejszych czynników ryzyka, ale nie jest jedynym. Co więcej, osoby które nigdy w życiu nie sięgnęły po papierosa, nie są stuprocentowo chronione przed zachorowaniem. Co zrobić, by zminimalizować to ryzyko, i czy przed rakiem płuc można się ustrzec?

Znaczenie diety w prewencji raka jelita grubego

To, co na co dzień jemy, ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Dietetycy alarmują, że nasze nawyki żywieniowe są coraz gorsze. Odżywiamy się śmieciowym jedzeniem, powodującym otyłość, choroby układu krążenia oraz nowotwory. Nadwaga, spożywanie dużej ilości mięsa i tłuszczów to jedne z przyczyn rozwoju raka jelita grubego.

Rak oka – najczęściej występujące nowotwory narządu wzroku

Nowotwory narządu wzroku są rzadko diagnozowane i stanowią niewielki promil wszystkich chorób onkologicznych, ale gdy już zostaną rozpoznane, wiążą się z groźbą utraty wzroku, a często życia. Chociaż przeważnie mówi się o czerniaku oka, istnieje wiele innych typów raka oka. Jak je rozpoznać?

Po czym poznać, że to rak wątroby? Objawy i rozpoznanie.

Wątroba odpowiada za prawidłową gospodarkę węglowodanami, tłuszczami i białkami, wytwarza żółć, neutralizuje toksyny i pełni istotne funkcje immunologiczne. Jest największym narządem wewnętrznym i największym gruczołem. Jako jeden z niewielu narządów ma zdolności regeneracyjne, ale nawet one nie chronią jej przed powstawaniem nowotworów. Czy wiesz, jak rozpoznać chorą wątrobę?

Dieta przy raku trzustki – co można, a czego nie można jeść

To, co jemy, bezpośrednio wpływa na nasze zdrowie, a dieta ma duże znaczenie w prewencji wielu chorób. Jest także wykorzystywana jako element terapii. Prawidłowo ułożona dieta przy raku trzustki, powinna maksymalnie odciążać ten narząd, by miał czas na regenerację po agresywnym leczeniu onkologicznym.

Nowotwór złośliwy kręgosłupa – życie z diagnozą i psychologiczne skutki choroby

Czasami jedno zdanie, jedna diagnoza potrafi całkowicie zmienić czyjeś życie – zwłaszcza jeżeli jest to diagnoza nowotworu. Na początku wydaje się, że to koniec świata, że nowotwór jest wyrokiem śmierci. Na szczęście nie zawsze tak musi być, a chorobę  zdiagnozowana  odpowiednio wcześnie, można skutecznie leczyć. Nowotwór kręgosłupa – co to jest? Nowotwory kręgosłupa dzielą się […]

Nowotwór skóry objawy

Nowotwory skóry dzielą się na złośliwe i niezłośliwe, a każdy z nas ma na ciele co najmniej kilka zmian barwnikowych tzw. pieprzyków, które są właśnie łagodnymi nowotworami skóry. Niektóre jednak mogą ulec zezłośliwieniu. Poznaj objawy nowotworu skóry, które powinny Cię zaniepokoić i skłonić do wizyty u lekarza.

Czym objawia się rak płuc i co powinno wzbudzić Twój niepokój

Oto zestawienie symptomów, które powinny wzbudzić Twoją podejrzliwość, gdyż mogą wskazywać na raka płuc. Jeśli zaobserwujesz je u siebie, zgłoś się do lekarza, diagnostyka trwa tylko chwilę, a taka wizyta może uratować Ci życie. Jeśli zaobserwujesz je u znajomego, koniecznie daj mu do przeczytania ten tekst.