Paracetamol – pomocnik w walce z objawami grypy i przeziębienia

Paracetamol jest jednym z najbardziej popularnych składników wielu leków dostępnych bez recepty w każdej aptece. Zalecany jest w przypadku bólu głowy, mięśni i stawów, nerwobólach oraz podczas wystąpienia wysokiej gorączki. W odpowiednich dawkach można go podawać dzieciom, osobom dorosłym oraz kobietom w ciąży i karmiącym. paracetamol zawsze należy stosować zgodnie z ulotką przylekową.

Dlaczego warto stosować paracetamol?

Paracetamol bardzo dobrze się wchłania z przewodu pokarmowego, już po 30 minutach można odczuć ulgę w bólu. Działanie przeciwgorączkowe utrzymuje się przez 6-8 godzin po zażyciu, a przeciwbólowe przez 4-6 godzin. Paracetamol ze względu na swoje właściwości nie wywiera bezpośredniego działania toksycznego na układ pokarmowy.

paracetamol

Czy paracetamol jest w pełni bezpieczny?

Przy prawidłowym dawkowaniu paracetamolu nie powinien on wpływać negatywnie na nasze zdrownie, niemniej jednak odnotowane są przypadki, kiedy przy prawidłowym dawkowaniu paracetamolu wywołał on działania nieżądane. Maksymalna dawka terapeutyczna wynosi 4g na dobę.

paracetamol2Stosowanie paracetamolu

Paracetamol jest substancją czynną, która zawarta jest w wielu lekach ogólnodostępnych. Doskonale radzi sobie z objawami przeziębienia i grypy. Stosowany jest w przypadku bólu głowy, mięśni i stawów, gorączce, dając ukojenie w czasie infekcji. Paracetamol można stosować w dolegliwościach bólowych do 10 dni, w przypadku konieczności zmniejszenia gorączki do 3 dnia, a chcąc zmniejszyć objawy przeziębienia do 2 dni. Należy pamiętać, że nie wolno stosować jednocześnie kilku leków zawierających paracetamol oraz spożywać alkoholu podczas leczenia.

źródło: http://febrisan.pl/