Jak sobie radzić z bólem mięśni?

Wydawać by się mogło, że problemy z bolącymi mięśniami dotyczą wyłącznie osób uprawiających sporty. A jednak okazuje się, że również osoby prowadzące siedzący tryb życia mogą mieć problemy z bólem mięśni, szczególnie tych przy kręgosłupie. Co robić, gdy dopadnie nas ból mięśni?

Paracetamol – sprawdź, czy wiesz o nim wszystko!

Paracetamol, jak wiele leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych, dostępny jest nie tylko w aptekach, a też na stacjach benzynowych, w sklepach spożywczych i kioskach. Uważany jest za lek bezpieczny, jednak należy zachować czujność – stosunkowo szybko można go przedawkować, a przekroczenie dziennej dawki powoduje często poważne konsekwencje. Warto bliżej przyjrzeć się działaniu tego popularnego leku.

Jak trenować, by się nie przetrenować?

Intensywny trening, zwłaszcza po dłuższej przerwie często kończy się dotkliwym bólem mięśni. Nie jest to uczucie przyjemne, dlatego podpowiemy jak planować treningi, żeby realizować swój cel, a jednocześnie uniknąć dolegliwości bólowych.

Paracetamol – pomocnik w walce z objawami grypy i przeziębienia

Paracetamol jest jednym z najbardziej popularnych składników wielu leków dostępnych bez recepty w każdej aptece. Zalecany jest w przypadku bólu głowy, mięśni i stawów, nerwobólach oraz podczas wystąpienia wysokiej gorączki. W odpowiednich dawkach można go podawać dzieciom, osobom dorosłym oraz kobietom w ciąży i karmiącym. paracetamol zawsze należy stosować zgodnie z ulotką przylekową.