Ashwagandha to jedna z najbardziej popularnych roślin stosowanych w medycynie ajuwerdyjskiej. Należy do rodziny psiankowatych. Rośnie w Indiach, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Występuje pod wieloma nazwami. Indyjski żeń-szeń, witania ospała czy zimowa wiśnia to tylko niektóre z nich. Zawiera wiele cennych dla organizmu związków bioaktywnych- flawonoidów, alkaloidów i witanolidów. Stanowi dobre źródło przeciwutleniaczy i aminokwasów. Nic dziwnego, że już w starożytnych Indiach doceniano lecznicze i regenerujące właściwości Ashwagandhy. To wyjątkowa roślina o szerokim zakresie działania i zastosowania.

Istnieją liczne badania dowodzące tego, że regularne stosowanie indyjskiego żeń-szenia przynosi wiele korzyści dla zdrowia. Wpływa korzystnie na pracę mózgu i układu nerwowego. Poprawia koncentrację, zdolność zapamiętywania i uczenia się. Przychodzi z pomocą osobom żyjącym w ciągłym stresie, ponieważ działa przeciwdepresyjnie i zmniejsza odczuwany niepokój. Obniżając poziom kortyzolu w organizmie, ułatwia zasypianie. Wspiera funkcjonowanie układu odpornościowego dzięki zawartości substancji o działaniu przeciwwirusowym, przeciwbakteryjnym i przeciwnowotworowym. Z kolei obecność przeciwutleniaczy sprawia, że indyjski żeń-szeń stanowi broń w walce z wolnymi rodnikami, których nadmiar przyspiesza starzenie się organizmu i prowadzi do wielu chorób.

Ashwagandha Swanson

Suplement diety Ashwagandha Swanson polecany jest również osobom zmagającym się z podwyższonym poziomem cukru i cholesterolu we krwi. Jego właściwości doceni również każdy, kto cierpi z powodu zgagi czy innych dolegliwości gastrycznych. Ashwagandha przeciwdziała powstawaniu wrzodów żołądka spowodowanych stresem i chroni wątrobę przed szkodliwym wpływem toksyn. Okazuje się pomocna regulowaniu cyklu miesiączkowego i łagodzeniu objawów związanych z menopauzą. Wspiera płodność u mężczyzn, łagodzi bóle stawów i zmęczenie nadnerczy. Pomaga poprawić pracę tarczycy u osób cierpiących na niedoczynność tego narządu lub chorobę Hashimoto. Po suplementy diety z ashwagandhą chętnie sięgają również sportowcy. Ekstrakt z tej rośliny zwiększa nie tylko wytrzymałość sercowo-naczyniową, ale także siłę mięśni i masę mięśniową.

Poszukując suplementu z ekstraktem z indyjskiego żeń-szenia, warto wybrać preparat o wysokiej zawartości substancji czynnej i krótkiej liście składników. Tym właśnie odznacza się suplement Ashwagandha Swanson ze sklepu https://www.witaminyswanson.pl. To produkt ekologiczny, bezpieczny i wygodny w zażywaniu, bo dostępny w postaci łatwej do połknięcia kapsułki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here