Uciążliwy katar podczas infekcji

Katar występować może samodzielnie bądź, co zdarza się zdecydowanie częściej, towarzyszyć infekcji wirusowej lub bakteryjnej. Kiedy pojawia się sam, stosunkowo łatwo można go zwalczyć, ale gdy jest objawem grypy lub przeziębienia, nie zawsze wiadomo, jak należy sobie z nim radzić. Po co w takich przypadkach warto sięgnąć?

Typowy objaw infekcji

Nieżyt nosa, popularnie zwany katarem, jest, tak samo jak inne objawy grypy czy przeziębienia, reakcją organizmu na wirusy lub bakterie, czyli patogeny. Jest to naturalna reakcja, świadcząca o tym, że organizm broni się przed drobnoustrojem chorobotwórczym, ale na pewno nikt nie wita tej przypadłości z radością. Katar podczas przeziębienia jest jeszcze bardziej uciążliwy niż wtedy, gdy występuje samodzielnie, gdyż pogarsza i tak złe samopoczucie.

ka2

Na pewno każdy przekonał się na własnej skórze, że z powodu samego kataru można czuć się wyczerpanym i narzekać na silny ból głowy, w czasie grypy i przeziębienia dolegliwość ta jest więc szczególnie dokuczliwa. Jak sobie z nią radzić?

Co na katar?

Aby pozbyć się uczucia zatkanego nosa wywoływanego przez katar i kłopotów z zatokami, trzeba sięgnąć po lek, który obkurcza naczynia krwionośne znajdujące się w błonach śluzowych nosa. Działanie takie ma każdy donosowy preparat na katar. Czy jednak dobrym pomysłem jest sięganie po taki środek w czasie grypy bądź przeziębienia? Kiedy katar pojawia się sam, jest to jedyna broń przeciwko niemu, jednak kiedy w czasie infekcji i tak stosuje się inne preparaty łagodzące pozostałe dolegliwości i wzmacniające odporność, warto wybrać taki, który powstrzyma również katar, by nie przeciążać organizmu stosowaniem innych leków.

ns1

Działanie takie mają najlepsze leki na rynku, które zwalczają wszystkie objawy grypy i przeziębienia, katar i zatkany nos oraz zatoki również. Szczególnie warto stosować je nie tylko dlatego, że są bardzo skuteczny i już po krótkim czasie od ich zażycia można poczuć ulgę ale przede wszystkim, jeśli chodzi o katar, są godne polecenia przez to, że działają na ten problem od wewnątrz organizmu. Dzięki temu można uniknąć drażniącego bądź wysuszającego działania preparatów donosowych, które nierzadko źle wpływają na błonę śluzową nosa, zwłaszcza jeśli infekcja trwa dłuższy czas i po preparat taki trzeba sięgać długo i często.

Chcesz wiedzieć więcej? Koniecznie przeczytaj artykuł http://febrisan.pl/porady/katar-powinienes-o-nim-wiedziec/