Spirulina na odchudzanie

0
294

Dieta nie musi być trudna. Jeśli wkręcisz się w ten cały świat zdrowego żywienia i aktywnego trybu życia, na pewno ostatecznie tak cię on pochłonie, że sama będziesz chciała wiedzieć coraz więcej i więcej. Zaczniesz szukać nowych informacji na własną rękę. Będziesz przeglądać fora internetowe, a nawet sprawdzać badania naukowe, dzięki czemu prędzej czy później natkniesz się na adnotację o tym, że spirulina na odchudzanie jest rewelacyjnym wyborem. A mimo iż nie jest to produkt mocno rozpowszechniony w Polsce, warto czymś takim urozmaicić codzienną dietę. Im ciekawsza ona będzie, tym więcej przyjemności zacznie ci sprawiać. Odchudzanie przestanie być przykrym obowiązkiem. Stanie się prawdziwą przygodą, która wchłonie cię na dobre i dzięki temu szybko się nie skończy.

Spirulina ma bardzo dużo dobrych właściwości, które wspólnie tworzą prawdziwą mieszankę wybuchową o działaniu odchudzającym. Na pewno nie można jej odmówić zdolności do pobudzania całego organizmu. Gdy przyjrzysz się nieco dokładniej występującym w niej substancjom i związkom, sama zobaczysz, że w większości przypadków odpowiadają one za dodawanie energii. Chcąc uzyskać taki efekt pobudzenia, specjaliści zalecają, by przyjmować ok. jedną kapsułkę spiruliny na 10 kg masy ciała. Jeżeli więc ważysz 50 kg, powinnaś spożyć pięć tabletek. Możesz też oczywiście wykorzystać spirulinę w proszku, zażywając dwie jej łyżki dziennie (sprawdzi się jako dodatek do sałatki lub uzupełnienie koktajlu).

A spirulina na odchudzanie? Energia to przecież jedno i rzeczywiście może ci się ona przydać, ale sama w sobie nie doprowadzi przecież do nagłej utraty wagi. Gdy jednak spojrzysz na skład najpopularniejszych spalaczy tłuszczu, czyli specjalnych odżywek i suplementów, przekonasz się, że w większości przypadków zawierają one solidną dawkę spiruliny. Coś musi w niej być. Mimo iż mało kto o tym wie, spirulina w ponad pięćdziesięciu procentach składa się z samego białka, które w kontekście odchudzania ma sporą przewagę nad węglowodanami i tłuszczem. Nie wchłaniasz go całkowicie, dlatego sporą jego część twój organizm wydala. Białko ma też zdolność do hamowania nadmiernego apetytu – im więcej go jesz, tym mniej chce ci się jeść.

A w jakiej formie najlepiej przyjmować spirulinę, by efekty były jak najlepsze? Zawsze opłaca się sięgnąć po jej naturalną formę, ale jako że nie jest ona zbyt wygodna w stosowaniu, spokojnie możesz ją zastąpić kapsułkami. Dostaniesz je już w wielu aptekach, a także punktach z odżywkami dla sportowców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here